Endometrióza

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě . Jaké jsou základní typy endometriózy a jak může souviset toto onemocnění s bolestivou , a bolestí při pohlavním styku, jsou otázky, kterými se zabývají vybrané příspěvky.

Pokračujte na původní zdroj

Endometrióza

Články na NZIP

  • Endometrióza: léčba

    V současné době neexistuje žádná léčebná metoda, která by dokázala endometriózu úplně vyléčit. Léčba musí být vždy přizpůsobena individuálním potřebám konkrétní pacientky: proto je rozhodující, zda žena vyhledala pomoc lékaře kvůli silným bolestem, neplodnosti nebo kombinaci obojího. K dispozici jsou různé možnosti léčby; která z nich by měla být v každém jednotlivém případě použita, závisí především na cíli léčby.

  • Endometrióza: příčiny a příznaky

    Endometrióza je benigní (nezhoubné), často chronické onemocnění, které se může vyskytnout kdykoli mezi pubertou a menopauzou. Ačkoli v posledních několika desetiletích byl učiněn značný pokrok ve výzkumu endometriózy, patogeneze (vznik a vývoj) tohoto onemocnění stále není zcela objasněna. Dnešní medicína předpokládá, že na vzniku endometriózy se podílí několik faktorů.

  • Endometrióza: diagnóza

    Endometrióza je stále poměrně neznámé, avšak časté onemocnění, které postihuje asi 6 až 10 procent všech žen v reprodukčním věku [1]. Endometrióza je proto mnohdy odhalena až velmi pozdě. Kromě silných bolestí je častým důvodem k návštěvě gynekologa také nemožnost otěhotnět. Existují různé vyšetřovací metody k odhalení ložisek endometriózy a k vyloučení jiných příčin obtíží.

Doporučené zdroje