Hodgkinův lymfom

Zdroje věnované příznakům, a léčbě Hodgkinovy nemoci (Hodgkinův ). Dozvíte se, z čeho se skládá a k čemu slouží , jakým způsobem funguje LYMFOM HELP a také najdete příběhy lidí, kterým byla diagnostikována tato nemoc.

Pokračujte na původní zdroj

Hodgkinův lymfom

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

  • Pásový opar (herpes zoster)

    Pásový opar (herpes zoster) je kožní infekční onemocnění vyvolané herpetickým virem varicella zoster (VZV), způsobujícím rovněž plané neštovice. Po prodělaných planých neštovicích dochází následkem oslabení imunity, např. po fyzické námaze, při stresu nebo při onemocněních spojených s poruchou imunity (HIV, leukémie, lymfom) k aktivaci viru, který vyvolá onemocnění herpes zoster. Herpes zoster se projevuje bolestivou vyrážkou, která se obvykle vyvíjí na jedné straně těla, často na obličeji nebo trupu.

  • Zhoubné nádory: prevence a včasné rozpoznání

    Vzniku zhoubného nádoru nelze vždy předejít. K prevenci nádorových onemocnění však významně přispívá určitý způsob života a některá cílená opatření, jako jsou například pravidelné preventivní prohlídky a účast na screeningových programech. Včasná diagnostika zhoubného nádoru zvyšuje šanci na úspěšnou léčbu a může výrazně zlepšit pacientovu prognózu.

Doporučené zdroje