Infekce močových cest

Zdroje věnované , příčinám, projevům, a léčbě . Dozvíte se, jakým způsobem se způsobující dostanou do močových cest, proč jsou ohroženy při infekcích i a z jakého důvodu trpí ženy infekcí močových cest častěji než muži.

Pokračujte na původní zdroj

Infekce močových cest

Více v kategorii Ledviny a močový měchýř

Články na NZIP

 • Infekce močových cest u dětí

  Infekce močových cest je souhrnný pojem pro zánět močových cest podmíněný většinou bakteriemi, ojediněle viry nebo kvasinkami. Tyto záněty se týkají ledvin, močovodu, močového měchýře a močové trubice. U chlapců může být postižena prostata, chámovod a nadvarlata. Pokud je postižen měchýř, hovoříme o zánětu močového měchýře. Tento zánět probíhá bez horečky. Pokud se přidá horečka, jsou často postiženy i ledviny; pak hovoříme o zánětu horních močových cest (pyelonefritida).

 • Pokles dělohy, sestup pánevních orgánů

  Pokles dělohy se může objevit, pokud má žena oslabené svaly pánevního dna a přilehlou pojivovou tkáň. Mezi možné následky patří častější nutkání na močení, infekce a záněty v oblasti genitálií a močových cest, a dokonce i bolesti zad. Současně s poklesem dělohy se často vyskytuje prolaps přední stěny vaginy (cystokéla) nebo prolaps zadní stěny vaginy (rektokéla). Všechny tyto abnormální stavy se řadí do skupiny poruch anatomie pánevního dna, které jsou souhrnně označovány jako sestup pánevních orgánů [1].

Doporučené zdroje

 • Glomerulonefritida

  Zdroje věnované popisu, příčinám, prevenci, příznakům, diagnostice a léčbě glomerulonefritidy. Prostřednictvím příspěvků se můžete dozvědět, co je glomerulus, kde se nachází a jakou plní funkci, které typy glomerulonefritidy se nejčastěji vyskytují nebo jaké mohou nastat komplikace při tomto onemocnění ledvin.

  Přejít na externí zdroj
 • Hemodialýza

  K čemu slouží hemodialýza (dialýza) a jaké jsou její základní typy? Jak probíhá tato léčebná metoda a kde ji lze provést? Z čeho se skládá dialyzátor a co obsahuje dialyzační roztok? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se vztahují k danému tématu, naleznete v těchto zdrojích.

  Přejít na externí zdroj
 • Ledvinové kameny

  Zdroje věnované příčině, prevenci, příznakům, diagnostice a léčbě ledvinových kamenů. Kde vznikají, jak vypadají a co mohou způsobit ledvinové kameny? Co je ledvinová kolika a jaké jsou její příčiny? Jakým způsobem probíhá vyšetření na přítomnost kamenů v ledvinách a močových cestách? Odpovědi a další informace, které se týkají ledvinových kamenů naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj