Dráždivý tračník

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě . Jak souvisí s psychikou, co ovlivňuje stav a které změny v životosprávě mohou pomoci při zmiňovaných potížích? Odpovědi na tyto otázky najdete v uvedených příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Dráždivý tračník

Související témata: Stomie


Více v kategorii Trávicí systém

Články na NZIP

 • Peprmint (lékořice)

  Lékořice (peprmint) bývá součástí řady potravinových doplňků. Její účinky byly částečně vědecky prozkoumány ve studiích. Opodstatněně se užívá u dráždivého tračníku, kde má spasmolytický účinek, dále u bolestí hlavy.

 • Dieta při zácpě

  U onemocnění trávicího traktu vyvolávají nejčastější a největší obtíže obvykle poruchy motility (pohyblivosti) střev. Velmi často se projevují jako zácpa či průjem. Zejména zácpa je častým příznakem, který souvisí s mnoha neuropsychiatrickými onemocněními i se stárnutím.

Doporučené zdroje

 • Cirhóza jater

  Zdroje věnované prevenci, příčinám, projevům, diagnostice a léčbě cirhózy jater. K jakým změnám dochází při jaterní cirhóze a kdo je tímto onemocněním nejvíce ohrožen? Která další nemoc může postihnout játra a jaké jsou hlavní zásady jaterní diety? Díky uvedeným zdrojům vám pomůžeme odpovědět na tyto otázky.

  Přejít na externí zdroj
 • Transplantace jater

  K čemu slouží játra, kde se nacházejí a jak se projevuje jejich poškození? Za jakých okolností je vhodné podstoupit transplantaci jater a co vše obnáší tento operační výkon? Která opatření je třeba dodržovat po samotné transplantaci? Informace, které se týkají transplantace jater naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj