Kojení.cz

Laktační liga je nezisková organizace, jejímž hlavním posláním je podpora, osvěta a propagace . Laktační liga mimo jiné provozuje web Kojení.cz, kde najdete řadu praktických tipů týkajících se kojení.

Pokračujte na původní zdroj

Kojení.cz

Více v kategorii Kojení

Články na NZIP

 • Jak úspěšně začít a bez problémů dlouhodobě kojit

  Kojení je nesmírně prospěšné jak pro kojené dítě, tak pro kojící matku, pro rodinu i společnost. Podrobněji se přínosům kojení věnuje samostatný článek. Ale aby se podařilo kojení úspěšně začít, a aby v něm mohla matka bez problémů pokračovat tak dlouho, jak doporučují Světová zdravotnická organizace i Ministerstvo zdravotnictví České republiky a především tak dlouho, jak to bude vyhovovat jejímu dítěti, je potřeba dodržet několik důležitých zásad.

 • Kam a na koho se obrátit v případě problémů s kojením

  Kojení je nejlepší způsob výživy, který může maminka dopřát svému dítěti pro jeho správný růst a vývoj. Je zdravé nejen pro dítě, ale i pro ni samotnou, šetří peníze i přírodu. Následující článek poradí, kam a na koho se obrátit, pokud se kojení i přes snahu a odhodlání matky i podporu rodiny nedaří. Protože přínos kojení je tak velký, že určitě stojí za to v případě problémů vytrvat a kojení nevzdávat.

 • Přínos kojení

  Mateřské mléko je to nejlepší a nejpřirozenější, čeho se může dítěti hned od počátku života dostat pro jeho zdravý růst a vývoj. Kojení ale prospívá nejen dítěti samotnému – přínosné je i pro kojící matku a pro jejich vzájemný vztah, rodině i celé společnosti šetří peníze a je ekologické. Následující článek představuje výhody kojení podrobněji.

 • Rozštěpy rtu a patra

  Rozštěpy rtu a patra jsou druhé nejčastěji se vyskytující vrozené vývojové vady, hned po vrozených vadách končetin. Ve střední Evropě se rozštěpy rtu a patra vyskytují u jednoho z 600 až 700 novorozenců, přičemž chlapci jsou postiženi o něco častěji než dívky. Diagnóza je většinou stanovena ještě během těhotenství. Léčba může být zahájena hned po porodu a většinou pokračuje až do dosažení dospělosti. Cílem léčby je funkční i estetická rehabilitace pacienta. Optimálních výsledků lze dosáhnout pouze účinnou mezioborovou spoluprací, kdy jsou do léčby zapojeni odborníci z mnoha disciplín [1].

Doporučené zdroje

 • Kojení a výživa kojenců

  Zdroje věnované péči o prsy během těhotenství a laktace, technikám kojení, stravě těhotných a kojících žen či výživě dítěte v raném věku. Opomenuto není ani téma kojení na veřejnosti. Pozornost je věnována také maminkám, které nemohou kojit a významu mléčných bank.

  Přejít na externí zdroj