Zhoubné nádory kůže

Zdroje věnované nezhoubným i , včetně obávaného , informacím, jakým změnám na kůži věnovat pozornost, vyšetření mateřských znamének lékařem, léčbě nádorů a radám, jak svoje tělo chránit před .

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory kůže

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

 • Pátá nemoc

  Pátá nemoc (lat. erythema infectiosum) je infekční onemocnění způsobené parvovirem B19, které probíhá většinou bez obtíží. Nejdříve je postižen obličej. Nemoc zpravidla ustoupí i bez léčby a její průběh je bez komplikací.

 • Alergická kontaktní dermatitida: diagnóza a léčba

  Při alergické kontaktní dermatitidě je kůže zarudlá a svědí v místě, kde se dostala do přímého kontaktu se spouštěčem(alergenem). Zpočátku se objevují puchýřky, které mohou mokvat a vytvářet strupy. Postižené navíc trápí svědění. Při diagnostice pomáhají kožní testy, protože alergickou vyrážku nelze vždy jednoznačně rozpoznat podle jejího vzhledu.

 • Alergie na slunce

  Sluneční svit je zdrojem tepla, zlepšuje náladu a je důležitý i pro metabolismus kostí. Součástí slunečního svitu je ultrafialové záření (UV záření), jehož nadměrné množství může vést k nepříjemným důsledkům, např. ke spálení kůže, jejímu předčasnému stárnutí a ke zvýšenému riziku zhoubných kožních nádorů. Radost ze slunečního svitu mohou zkalit i zarudlé a svědivé změny na kůži, které vznikají působením slunečního svitu a souhrnně se označují jako „alergie na slunce“.

 • Alergická kontaktní dermatitida: spouštěče a prevence

  Existuje celá řada spouštěčů, které mohou vyvolat alergickou kontaktní dermatitidu. V místě, kde došlo k přímému kontaktu s látkou vyvolávající alergii, je kůže zarudlá a svědí. Alergickou kontaktní dermatitidu vyvolávají nejčastěji kovy (např. nikl). Látkám způsobujícím alergii můžete být vystaveni jak doma, tak v práci. Co můžete udělat, abyste vzniku alergické kontaktní dermatitidy předešli?

Doporučené zdroje