Atopický ekzém

Zdroje věnované příčinám, spouštěcím faktorům, příznakům, a léčbě . Dozvíte se, jakým způsobem pečovat o ekzematickou pokožku nebo jak přistupovat k dítěti, které trpí ekzémem.

Pokračujte na původní zdroj

Atopický ekzém

Více v kategorii Kůže, vlasy a nehty

Články na NZIP

 • Dieta u fenylketonurie

  Fenylketonurie (FKU) je nejrozšířenější porucha metabolismu aminokyselin, konkrétně aminokyseliny fenylalaninu (FA). FA je esenciální AMK, která se běžně podílí 5 % na složení bílkovin (hovězí maso 3,9 %, mléčný kasein 5,4 %, vejce 5,6 %). Nemocné dítě nedokáže FA v optimální míře rozložit.

 • Posttrombotický syndrom

  Akutní hluboká žilní trombóza v oblasti dolních končetin nebo pánevních žil vede k částečnému nebo úplnému ucpání systému hlavních žil. Pokud není hluboká žilní trombóza rozpoznána včas, vyvinou se v systému hlubokých žil příznaky chronického městnání krve, které jsou souhrnně označovány jako posttrombotický syndrom (PTS). Dochází k překrvení a otokům postižené nohy, změnám na kůži a podkožním tuku a ke vředům na dolní končetině (např. bércové vředy), případně i ke vzniku sekundárních křečových žil. Celý klinický obraz posttrombotického syndromu se také souhrnně nazývá chronická žilní nedostatečnost.

 • Alergie u dětí

  Alergie vznikají často již v dětském věku. Pokud byl dítěti diagnostikován například atopický ekzém, pak je vyšší pravděpodobnost, že během života bude trpět nějakou alergií. V případě pylové alergie to může začít tzv. sennou rýmou, která časem může přerůst až v alergické astma. Již v dětském věku se mohou začít projevovat rovněž potravinové alergie. Důležité je alergii co nejdříve rozpoznat a začít léčit.

Doporučené zdroje

 • Kuří oka

  Co je kuří oko, kde a proč vzniká a jak se pozná? Jaké se nabízejí možnosti odstranění kuřího oka? Jakou péči bychom měli věnovat chodidlům a kdy je vhodné navštívit pedikůru? Proč špatně zvolená obuv negativně ovlivňuje naše zdraví? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se týkají kuřího oka naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Pásový opar

  Zdroje věnované původci, spouštěcím faktorům, příznakům, komplikacím, diagnostice a léčbě pásového oparu. Dozvíte se, ve kterém věku se pásový opar nejčastěji objevuje, zda se přenáší z člověka na člověka a také jestli má smysl se nechat očkovat proti tomuto nepříjemnému virovému onemocnění.

  Přejít na externí zdroj
 • Bradavice

  Zdroje věnované prevenci, cestě přenosu, projevům, diagnostice a léčbě bradavic. Kde se bradavice nejčastěji vyskytují a existují alternativní způsoby jejich léčby? Která místa představují riziko nákazy bradavic? Je možné se nakazit bradavicemi od psa? Otázky na tyto odpovědi a další informace naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj