Alopecie (plešatost)

Zdroje věnované příčinám, projevům, typům, a léčbě alopecie. Dozvíte se, z čeho se skládá vlas a kterými fázemi prochází během svého růstu, jaké faktory ovlivňují kvalitu vlasů, jak bychom měli pečovat o pokožku hlavy nebo kde hledat odbornou pomoc v případě problémů s vlasy.

Pokračujte na původní zdroj

Alopecie (plešatost)

Více v kategorii Kůže, vlasy a nehty

Články na NZIP

 • Astma jako nemoc z povolání

  Nemoci dýchacích cest často úzce souvisí s pacientovým povoláním. Astma tak může nejen vznikat jako důsledek povolání, ale naopak může i významně omezit možnosti uplatnění pacienta na trhu práce. Pokud trpíte prakticky jakýmkoli onemocněním, je důležité snažit se vybrat si povolání, které onemocnění nezhorší – a u astmatu to platí obzvláště. Profese, při nichž je pacient významně vystavován prachu, páře, rozpouštědlům, teplu nebo chemickým látkám, jsou pro pacienta s astmatem naprosto nevhodné.

 • Vitamin B7 (biotin)

  Vitamin B7 neboli biotin patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Biotin hraje významnou úlohu jako koenzym v metabolismu aminokyselin, mastných kyselin a sacharidů. Nedostatek vitaminu B7 se při vyvážené stravě vyskytuje jen velmi vzácně, někdy se však může objevit při častější konzumaci syrových vajec. Tomuto problému se lze vyhnout tepelnou úpravou vajec.

 • Pylové alergie: prevence

  Pacienti s pylovou alergií by se pokud možno měli vyhýbat spouštěčům konkrétní alergie, ačkoli to někdy může být obtížné. Pokud se však alergikům daří vyhýbat látkám, které spouštějí tu „jejich“ alergii, pociťované obtíže jsou obvykle minimální.

 • Kosmetika a zdraví: úvod

  Kosmetické přípravky jsou běžnou součástí našeho života a používáme je již od narození. Oprávněně tedy požadujeme, aby všechny kosmetické přípravky byly bezpečné, aby deklarovaná funkce odpovídala skutečnosti a byla ověřena pomocí příslušných testovacích postupů a metod. Proto existují přísná pravidla pro jejich vývoj, hodnocení a vlastní výrobu.

Doporučené zdroje

 • Kuří oka

  Co je kuří oko, kde a proč vzniká a jak se pozná? Jaké se nabízejí možnosti odstranění kuřího oka? Jakou péči bychom měli věnovat chodidlům a kdy je vhodné navštívit pedikůru? Proč špatně zvolená obuv negativně ovlivňuje naše zdraví? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se týkají kuřího oka naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Pásový opar

  Zdroje věnované původci, spouštěcím faktorům, příznakům, komplikacím, diagnostice a léčbě pásového oparu. Dozvíte se, ve kterém věku se pásový opar nejčastěji objevuje, zda se přenáší z člověka na člověka a také jestli má smysl se nechat očkovat proti tomuto nepříjemnému virovému onemocnění.

  Přejít na externí zdroj
 • Bradavice

  Zdroje věnované prevenci, cestě přenosu, projevům, diagnostice a léčbě bradavic. Kde se bradavice nejčastěji vyskytují a existují alternativní způsoby jejich léčby? Která místa představují riziko nákazy bradavic? Je možné se nakazit bradavicemi od psa? Otázky na tyto odpovědi a další informace naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj