Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

Česká společnost pomoc (ČSAP) vznikla koncem roku 1989 jako pomoc a podpora pozitivním lidem. Provozuje sociálně-azylové centrum Dům světla, kde nabízí bezplatné anonymní testování na HIV a azylové a ubytovací služby pro HIV+ osoby. Organizace realizuje AIDS poradny, bezplatné anonymní testování na HIV v Praze, Ostravě, Olomouci, Teplicích a mobilní poradně v sanitním voze a také nonstop telefonní poradenskou linku pro oblast HIV/AIDS a další podpůrné a preventivní aktivity. Zabývá se také právní pomocí v případech diskriminace HIV pozitivních osob a snižováním společenského stigmatu, který s sebou HIV může přinášet.

Pokračujte na původní zdroj

Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

Více v kategorii HIV

Články na NZIP

 • Testování na HIV

  HIV

  HIV infekce může probíhat řadu let skrytě bez výraznějších projevů, které jsou typické pro ostatní sexuálně přenosná onemocnění. Infekci HIV může spolehlivě odhalit pouze HIV test.

 • Národní linka pomoci AIDS

  HIV

  Národní linka pomoci AIDS je dostupná pro veřejnost z celého území České republiky bezplatně na telefonním čísle 800 144 444 ve všední dny v pondělí až čtvrtek od 9 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin, v pátek od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.

 • HIV – legislativa

  HIV

  Legislativa vztahující se k problematice HIV/AIDS je upravena v zákonech, nařízeních vlády a vyhláškách.

Doporučené zdroje

 • HIV/AIDS

  HIV

  Zdroje věnované prevenci, způsobu nákazy, příznakům, stadiím, diagnostice a léčbě HIV infekce, včetně klinicky rozvinutého stadia – AIDS.

  Přejít na externí zdroj
 • Národní program boje proti AIDS

  HIV

  Stránky Národního programu boje proti AIDS v ČR jsou určeny všem, kteří se zajímají o problematiku HIV/AIDS (pracovníci ve zdravotnictví, školství, politici, žurnalisté, zástupci neziskových organizací, HIV pozitivní, široká veřejnost a další). Najdete zde informace o aktualitách z domova i ze světa, připravovaných akcích a zajímavosti s důrazem na prevenci.

  Přejít na externí zdroj