Lymfom

Které jsou označovány termínem lymfomy? Jaké jsou příznaky lymfatických uzlin? Která vyšetření jsou potřebná ke stanovení diagnózy a jak probíhá léčba? K čemu slouží a jakou funkci mají lymfocyty? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají , naleznete v uvedených zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Lymfom

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

  • Pásový opar (herpes zoster)

    Pásový opar (herpes zoster) je kožní infekční onemocnění vyvolané herpetickým virem varicella zoster (VZV), způsobujícím rovněž plané neštovice. Po prodělaných planých neštovicích dochází následkem oslabení imunity, např. po fyzické námaze, při stresu nebo při onemocněních spojených s poruchou imunity (HIV, leukémie, lymfom) k aktivaci viru, který vyvolá onemocnění herpes zoster. Herpes zoster se projevuje bolestivou vyrážkou, která se obvykle vyvíjí na jedné straně těla, často na obličeji nebo trupu.

  • Zhoubné nádory: diagnóza a prognóza

    Ke stanovení přesné diagnózy a rozsahu onemocnění se používají různé diagnostické metody. Pokud má ošetřující lékař podezření na nádorové onemocnění, vyptá se pacienta na jeho podrobnou anamnézu a provede důkladné fyzikální vyšetření. Bude jej zajímat i to, zda nějakým nádorovým onemocněním trpěl někdo z pacientovy rodiny. Někdy se na diagnózu přijde i „náhodou“, např. v rámci hospitalizace kvůli úplně jiným zdravotním potížím.

Doporučené zdroje