Bolest břicha

Proč bychom neměli podceňovat , jaká může být její příčina a kdy je nutné vyhledat lékaře? Jak se od sebe liší a funkční bolest břicha? Čím je způsobené nadýmání a je možné mu předcházet? Odpovědi na dané otázky a další informace, které se týkají uvedeného tématu, je možné nalézt v poskytnutých zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Bolest břicha

Související témata: Stomie


Více v kategorii Trávicí systém

Články na NZIP

 • Prevence bolestí zad

  Během života se setká s bolestmi zad většina lidí. Tomu je možné předcházet vyhýbáním se dlouhodobému jednostrannému přetěžování páteře jako je sezení bez pravidelné relaxace a kompenzačního cvičení.

 • Kojenecká kolika

  Kojenecké koliky začínají většinou kolem 2. týdne věku dítěte, gradují kolem 6. týdne a odeznívají zhruba koncem 3. měsíce. Koliky jsou křečovité silné bolesti především v oblasti břicha. Kolikami trpí kolem 10 až 15 % všech dětí. Příčina zatím není zcela jasná.

 • Akutní zánět slepého střeva u dětí

  Zánět slepého střeva (apendicitida) se může vyskytnout v jakémkoli věku, nejčastěji však mezi 10. a 15. rokem. U dětí mladších dvou let se vyskytuje zřídkakdy. V rodině, ve které se již zánět slepého střeva vyskytl, je pravděpodobnější, že se tento zánět objeví. Při akutním zánětu slepého střeva si děti stěžují na bolest břicha, která začíná často v oblasti pupku a později se táhne do pravého podbřišku. Téměř vždy je provázena nevolností a zvracením.

 • Fluorid

  Fluorid – nebo přesněji řečeno fluor – je jedním ze stopových prvků. V lidském těle se vyskytuje zejména v kostech a zubech, a společně s dalšími minerály zajišťuje pevnost těchto struktur. Fluorid posiluje sklovinu, a tím zabraňuje vzniku zubního kazu. V případě dětí do šesti let byste však měli být při manipulaci s fluoridem opatrní: dětský organismus snáší mnohem menší množství tohoto stopového prvku, čímž hrozí snadnější předávkování. Zubní pastu pro dospělé proto nikdy nepoužívejte u kojenců a malých dětí.

Doporučené zdroje

 • Cirhóza jater

  Zdroje věnované prevenci, příčinám, projevům, diagnostice a léčbě cirhózy jater. K jakým změnám dochází při jaterní cirhóze a kdo je tímto onemocněním nejvíce ohrožen? Která další nemoc může postihnout játra a jaké jsou hlavní zásady jaterní diety? Díky uvedeným zdrojům vám pomůžeme odpovědět na tyto otázky.

  Přejít na externí zdroj
 • Dráždivý tračník

  Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě dráždivého tračníku. Jak souvisí syndrom dráždivého tračníku s psychikou, co ovlivňuje stav střev a které změny v životosprávě mohou pomoci při zmiňovaných potížích? Odpovědi na tyto otázky najdete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Transplantace jater

  K čemu slouží játra, kde se nacházejí a jak se projevuje jejich poškození? Za jakých okolností je vhodné podstoupit transplantaci jater a co vše obnáší tento operační výkon? Která opatření je třeba dodržovat po samotné transplantaci? Informace, které se týkají transplantace jater naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj