Parkinsonova nemoc (informace od pacientské organizace)

Společnost Parkinson z. s., která pomáhá pacientům s , předkládá obsáhlé informace o této chorobě.

Více v kategorii Parkinsonova nemoc

Články na NZIP

 • Parkinsonova nemoc: diagnóza

  Parkinsonova nemoc je chronické a progresivní onemocnění, které je většinou diagnostikováno až několik let po jeho začátku. Typické obtíže se objeví až poté, co množství dopaminu (v důsledku pokračujícího zániku buněk v substantia nigra) klesne přibližně o 60 procent. Diagnóza je založena především na klinickém obrazu, anamnéze a důkladném neurologickém vyšetření.

 • Parkinsonova nemoc: co to je?

  Parkinsonova nemoc je onemocnění nervového systému, které souvisí především s různými poruchami hybnosti. Příznaky tohoto neurodegenerativního onemocnění jsou důsledkem předčasného a postupného zániku některých nervových buněk v mozku, což vede k nedostatku důležitých neurotransmiterů, především dopaminu. Tyto degenerativní procesy se odehrávají především v těch oblastech mozku, které odpovídají za kontrolu pohybů, ale také náladu, spánek, myšlení atd. Většina případů Parkinsonovy nemoci je diagnostikována ve vyšším věku.

 • Parkinson-Help z.s.

  Spolek seznamuje širokou veřejnost s obtížemi Parkinsonovy nemoci, přispívá ke zkvalitnění života lidí s touto chorobou a podporuje komunitní život nemocných v regionech, kde zakládá Parkinson-Help (P-H) kluby.

 • Společnost Parkinson, z.s.

  Společnost pomáhá pacientům žít a vyrovnat se s nevyléčitelnou nemocí. Zajišťuje aktivity Parkinson klubů – docházková cvičení, ozdravné pobyty, sportovní akce. Poskytuje komplexní informace v časopise Parkinson dodávaném až do schránky a v Poradenském centru. 

Doporučené zdroje