Iniciativa Sníh: Seznam dezinformačních webů

Co je to dezinformace a jak se liší od misinformace? Článek od autorů z Iniciativy Sníh vysvětluje rozdíl, dále uvádí, jak pracují dezinformační weby, a v neposlední řadě poskytuje jejich (neúplný) seznam, stejně jako seznam webů, které se zabývají vyvracením nepravdivých informací.

Pokračujte na původní zdroj

Iniciativa Sníh: Seznam dezinformačních webů

Více v kategorii Informační servis

Články na NZIP

 • Kam a na koho se obrátit v případě problémů s kojením

  Kojení je nejlepší způsob výživy, který může maminka dopřát svému dítěti pro jeho správný růst a vývoj. Je zdravé nejen pro dítě, ale i pro ni samotnou, šetří peníze i přírodu. Následující článek poradí, kam a na koho se obrátit, pokud se kojení i přes snahu a odhodlání matky i podporu rodiny nedaří. Protože přínos kojení je tak velký, že určitě stojí za to v případě problémů vytrvat a kojení nevzdávat.

 • Povinné označování potravin obsahujících alergeny

  V členských státech Evropské unie platí předpis o označování potravin, jehož účelem je ochrana lidí trpících potravinovou intolerancí. Podle tohoto nařízení musí být u potravin uvedeny všechny přísady, které nejčastěji spouštějí potravinové alergie i potravinové intolerance – a to i v případě, že jsou obsaženy jen ve velmi malých množstvích.

 • Volba paliativní medicíny jako klinického oboru

  Paliativní medicína je, bez nadsázky, jeden z klíčových oborů budoucnosti. Onkologická a chronická onemocnění dnes představují nejvýznamnější zdravotní hrozbu v Evropě. S chronickými nemocemi se potýká více než 80 % lidí starších 65 let a jsou zodpovědné za 86 % všech úmrtí, onkologická onemocnění jsou každoročně nově diagnostikována u téměř 4 milionů lidí. Paliativní péče je nezbytná součást odpovědi na otázku, jak do budoucna pečovat o pacienty s těmito nemocemi.

 • Adresář zařízení paliativní medicíny

  Najít nejbližší nebo nejvhodnější zařízení paliativní péče vám pomůže obsáhlý a pravidelně aktualizovaný online adresář. Pokud byste v něm nenašli, co hledáte, můžete zavolat do poradny pro pacienty, pečující a jejich blízké, a zeptat se. Je to zdarma.

Doporučené zdroje