V rámci iniciativy Lékaři pomáhají Česku byla v prosinci 2020 vytvořena interaktivní mapa odběrových míst pro antigenní testování v ordinacích praktických lékařů.
Více v kategorii COVID-19
Články na NZIP
-
Svého registrujícího lékaře si můžete zvolit
Každý si může zvolit svého registrujícího poskytovatele ambulantní péče v oboru všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství a gynekologie a porodnictví, který přijímá pacienta do péče za účelem poskytnutí primární ambulantní péče. Má-li poskytovatel v uvedených oborech více lékařů, máte právo zaregistrovat se ke konkrétnímu lékaři.
-
Základní návod k používání zdravotní péče
Pro každého nemocného je obvykle místem prvního kontaktu praktický lékař a ostatní lékaři primární péče. Vyžaduje-li to jeho zdravotní stav, přichází na řadu léčba u ambulantních specialistů či v nemocnici.
-
Co by o vás měl váš registrující lékař vědět?
Kromě základních osobních údajů jsou pro vašeho lékaře důležité i informace o alergiích, prodělaných onemocněních, absolvovaných operačních výkonech, hospitalizacích a užívaných lécích.
-
Váš odborný lékař
Ne všechno může vyřešit registrující lékař. Pokud je potřeba specializované vyšetření, např. kardiologické nebo ortopedické, doporučí registrující lékař pacientovi návštěvu ambulantního specialisty.
Doporučené zdroje
-
Důvody, proč se lidé starší 80 let nechávají očkovat proti COVID-19
Poslechněte si názory několika seniorů, kteří s očkováním proti COVID-19 neváhali a co je k tomu vedlo.
-
Jak a kde se testovat na COVID-19
Webové stránky ministerstva zdravotnictví nabízejí průvodce testováním na onemocnění COVID-19. Návštěvníci zde najdou přehled testů, aktuální informace o testování a jak probíhá, a také interaktivní seznam zapojených odběrových míst i s případnou volnou kapacitou.Antigenní testy jsou nyní zdarma dostupné lidem se zdravotním pojištěním v ČR jednou za tři dny. Podmínkou zároveň je, aby zájemce neprodělal onemocnění COVID-19 v předchozích 90 dnech.
-
Aktuální informace o novém koronaviru a onemocnění COVID-19
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru Ministerstvo zdravotnictví a Státní zdravotní ústav systematicky monitorují situaci a jsou v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Ministerstvo zdravotnictví dále připravilo pro občany i pro zdravotníky souhrnné informace, které jsou průběžně aktualizovány.
-
Léky proti COVID-19 v otázkách a odpovědích
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) shromáždil nejčastější a nejzajímavější dotazy ohledně léků proti COVID-19 a společně s reakcemi českých odborníků je publikoval na svých webových stránkách.