Závrať (vertigo)

Co je , proč k ní dochází a jaké jsou její projevy? Čím bývá závrať zpravidla doprovázena a na které závažnější zdravotní problémy může poukazovat? Kdy je třeba vyhledat lékaře a jaké jsou možnosti léčby? Otázky na tyto odpovědi a další informace, které se týkají točení hlavy najdete v uvedených příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Závrať (vertigo)

Více v kategorii Mozek a nervy

Články na NZIP

 • Somatoformní poruchy: co to je?

  Pojmem somatizace či funkční porucha označují lékaři stav, kdy má člověk tělesné příznaky, pro které však nelze najít žádnou organickou příčinu. Má se za to, že potíže v tomto případě nějak souvisejí s celkovým psychickým rozpoložením člověka. Je důležité si uvědomit, že postižený člověk uváděné příznaky pociťuje velmi reálně a „nenamlouvá“ si je. V opačném případě se setkává s nepochopením, často i ze strany svého nejbližšího okolí.

 • Kde se s paliativní medicínou potkáte?

  Odborníky na paliativní medicínu už dávno nenajdete pouze v lůžkovém hospici (i když tam jsou samozřejmě nejdůležitější profesí). S profesionály, kteří si paliativní péči zvolili za svou specializaci, a s postupy paliativní medicíny, se dnes již potkáte na mnoha pracovištích. Kde jsou, jaké jsou mezi nimi rozdíly, co od nich může pacient očekávat, kdo k nim může napsat doporučení, kolik to stojí?

 • Pády v nemocnici

  Pády pacientů znamenají bohužel časté komplikace hospitalizace. Jaké jsou nejčastější příčiny pádů v nemocnici?

 • Co paliativní medicína je, a co není?

  Když se řekne „paliativní medicína“, mnoho lidí si matně představí, že to je dlouhodobá péče o velmi staré lidi. Ani někteří lékaři nemají jasnou představu, co vlastně může lékař dělat u pacienta s pokročilým nevyléčitelným onemocněním jiného, než si s ním povídat nebo ho držet za ruku. To jsou – naštěstí – představy bližší spíš telenovele než realitě. Co zmůže moderní medicína u těchto pacientů?

Doporučené zdroje

 • Syndrom karpálního tunelu

  Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě syndromu karpálního tunelu. Kde se nachází karpální tunel a jaká je jeho stavba? Kteří lidé tímto syndromem trpí, kdy je možné jej klasifikovat jako nemoc z povolání a jaký režim je doporučován po operaci karpálního tunelu? Nejen těmito otázkami se zabývají uvedené příspěvky.

  Přejít na externí zdroj
 • Mozková mrtvice

  Zdroje věnované prevenci, příčinám, rizikovým faktorům, příznakům, diagnostice, léčbě a následkům mrtvice. Najdete informace, jakým způsobem se postupuje a podává první pomoc v případě podezření na mrtvici. Také se dozvíte, jak probíhá rehabilitace po prodělané mrtvici.

  Přejít na externí zdroj