Zánět slepého střeva

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě tzv. „slepého střeva“. Dozvíte se, ve které části se nachází a která jeho část se nazývá nebo z jakého důvodu je nutné při podezření na vyhledat lékařskou pomoc.

Pokračujte na původní zdroj

Zánět slepého střeva

Související témata: Stomie


Více v kategorii Trávicí systém

Články na NZIP

 • Pouch: vak z tenkého střeva

  Pouch se může provést u pacientů, kterým bylo odstraněno tlusté střevo. Cílem vytvoření pouche čili vaku z tenkého střeva, díky kterému dochází k vyprazdňování běžným způsobem, je vyšší komfort pacienta. Jde o vylepšenou variantu ileostomie. Operaci ale není možné provést, pokud je chorobou zasaženo i tenké střevo, poslední část konečníku či análního kanálu.

 • Ileostomie: vývod tenkého střeva

  Ileostomie je vývod z tenkého střeva, který se provádí především v případech, kdy bylo odstraněno tlusté střevo. Střevní obsah odchází během celého dne, denně jde v průměru o 0,8 až 1 litr.

 • Akutní zánět slepého střeva u dětí

  Zánět slepého střeva (apendicitida) se může vyskytnout v jakémkoli věku, nejčastěji však mezi 10. a 15. rokem. U dětí mladších dvou let se vyskytuje zřídkakdy. V rodině, ve které se již zánět slepého střeva vyskytl, je pravděpodobnější, že se tento zánět objeví. Při akutním zánětu slepého střeva si děti stěžují na bolest břicha, která začíná často v oblasti pupku a později se táhne do pravého podbřišku. Téměř vždy je provázena nevolností a zvracením.

Doporučené zdroje

 • Cirhóza jater

  Zdroje věnované prevenci, příčinám, projevům, diagnostice a léčbě cirhózy jater. K jakým změnám dochází při jaterní cirhóze a kdo je tímto onemocněním nejvíce ohrožen? Která další nemoc může postihnout játra a jaké jsou hlavní zásady jaterní diety? Díky uvedeným zdrojům vám pomůžeme odpovědět na tyto otázky.

  Přejít na externí zdroj
 • Dráždivý tračník

  Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě dráždivého tračníku. Jak souvisí syndrom dráždivého tračníku s psychikou, co ovlivňuje stav střev a které změny v životosprávě mohou pomoci při zmiňovaných potížích? Odpovědi na tyto otázky najdete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Transplantace jater

  K čemu slouží játra, kde se nacházejí a jak se projevuje jejich poškození? Za jakých okolností je vhodné podstoupit transplantaci jater a co vše obnáší tento operační výkon? Která opatření je třeba dodržovat po samotné transplantaci? Informace, které se týkají transplantace jater naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj