Vši

Zdroje věnované popisu a životnímu cyklu vši, příznakům a způsobu přenosu vší a radám, jakým způsobem se tohoto zbavit.

Pokračujte na původní zdroj

Vši

Více v kategorii Infekční nemoci

Články na NZIP

 • Bělení zubů

  Zářivě bílé zuby jsou považovány za ideál krásy. K udržení bělosti svých zubů může významně přispět každý z nás důslednou a správnou péčí o zuby v kombinaci s vyhýbáním se potravinám a zlozvykům, které zabarvují zuby, jako jsou káva, některé druhy čaje, červené víno a především nikotin. V zubní ordinaci lze zabarvení usazené na povrchu zubu důkladným profesionálním čištěním zubů odstranit. Odolnější zabarvení zubů je možné odstranit pomocí bělicích procesů. Dostupné metody pro bělení zubů se dělí na vnější (externí) a vnitřní bělení a bělení pomocí laseru nebo UV záření.

 • Registrace léku

  Při poskytování zdravotních služeb lze předepisovat, uvádět do oběhu nebo používat pouze registrované léčivé přípravky, pokud není ve výjimečných případech dovoleno jinak (specifické léčebné programy, použití neregistrovaného léčivého přípravku). Projde-li nový lék úspěšně třetí fází klinických hodnocení, lze všechny výsledky testování předložit k registraci lékovou autoritou. Hlavním účelem registrace je minimalizace předvídatelných rizik spojených s uvedením léku na trh. Vždy se posuzuje kvalita, účinnost a bezpečnost léčiva a to, zda je u něj příznivý poměr rizika a prospěšnosti. Registrační a poregistrační procesy se neustále vyvíjejí v reakci na vědecký pokrok. Pravidla pro schvalování léčiv jsou jednotná pro všechny země EU.

Doporučené zdroje

 • Refrakční vady

  Které refrakční vady rozlišujeme a jaký je způsob jejich korekce? Jak probíhá laserová operace oka a pro koho je vhodná? Může monitor poškodit zrak a existuje způsob, jak šetřit oči při práci u počítače? Odpovědi a další informace, které se týkají dané tématiky, naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj
 • Salmonelóza

  Zdroje věnované prevenci, původci, způsobu nákazy, příznakům, diagnostice a léčbě salmonelózy. Dozvíte se, jaká hygienická pravidla je potřeba při přípravě a konzumaci potravin dodržovat nebo z jakého důvodu je důležité doplňovat tekutiny, pokud onemocníte tímto infekčním onemocněním.

  Přejít na externí zdroj
 • Mor na Madagaskaru – září 2021

  Podle zprávy Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ze dne 10. září 2021 bylo na Madagaskaru hlášeno 30 případů onemocnění pneumonickou formou moru. Světová zdravotnická organizace (WHO) již dříve potvrdila, že 7 případů z 30 hlášených skončilo úmrtím, všechny v obci Miandrandra.

  Přejít na externí zdroj
 • Streptokokové infekce

  Co je streptokok a jaká onemocnění způsobují jeho nejvýznamnější patologické druhy? Jak se přenášejí streptokokové infekce, čím se léčí a jakým způsobem je možné posilovat svoji imunitu? Ve kterém ročním období se nejčastěji vyskytují infekční onemocnění dýchacích cest? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají streptokokových infekcí, naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj