Úzkostné poruchy

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě . Seznámíte se s různými druhy a také s technikami, které se doporučují na uvolnění napětí a zvládání úzkostných stavů.

Pokračujte na původní zdroj

Úzkostné poruchy

Více v kategorii Úzkostné poruchy

Články na NZIP

 • ArsAnima, z.s.

  Spolek ArsAnima s pomocí předních odborníků z celé republiky boří strach z psychiatrie. Otevírá brány psychiatrických nemocnic a dveře psychiatrických ambulancí. Mluví o působení antidepresiv a představuje krizovou intervenci, hospitalizaci na psychiatrii a terapeutické cesty, které vedou ven z bludného kruhu deprese a úzkosti.

 • Tlumivé látky: co to je?

  Tlumivé látky tlumí duševní i tělesnou aktivitu a zpomalují reakce. Opioidy a jim podobné látky se v medicíně používají na tlumení silné bolesti, navození spánku a útlumu (sedativa a hypnotika) nebo zklidnění při úzkosti a strachu (anxiolytika). Převažujícím efektem sem patří také organická rozpouštědla, včetně alkoholu.

 • Úzkostné poruchy: co to je?

  Strach má pro zdravý život velký význam. Strach chrání: je-li něco vnímáno jako ohrožující a zdá se být nepředvídatelným, lidé se přirozeně bojí, tím mohou předcházet nebezpečí nebo mu náležitě čelit. Tělo a mysl se přepnou do režimu „bojuj nebo uteč“. Nastartují se rychlé pohyby, kdy se např. zvyšuje krevní oběh, dýchání a svalové napětí. Může se však dostavit i vyděšená reakce, která „ochromí“ a šokuje.

 • Úzkostné poruchy: léčba

  Léčba úzkostných poruch je založena na dvou hlavních pilířích, kterými jsou psychoterapie a medikamentózní léčba. Léky se nasazují především v případech středně těžké nebo těžké úzkostné poruchy. Pokud má porucha obzvláště těžký průběh, může být nutná i hospitalizace nebo rehabilitace.

Doporučené zdroje