Syndrom polycystických ovarií

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě polycystických (). V příspěvcích je vysvětleno, jak vypadají a fungují vaječníky a jaké změny nastávají v těle ženy v případě polycystických ovárií. Dále se můžete dozvědět, jakým způsobem spolu souvisí zmíněný syndrom, a .

Pokračujte na původní zdroj

Syndrom polycystických ovarií

Články na NZIP

 • Poruchy menstruačního cyklu

  Jako menstruační cyklus je označováno období od prvního dne menstruace do posledního dne před další menstruací. U většiny dívek začíná menstruace mezi 12. a 15. rokem života (tzv. menarche). Menstruace trvá přibližně pět až sedm dní a obvykle je nejsilnější druhý den. Menstruační cyklus se u dospělých žen obvykle opakuje každých 25 až 35 dní. Přesná délka cyklu se u jednotlivých žen liší, a ani u jedné konkrétní ženy nemusí být délka cyklu vždy konstantní.

 • Diagnostika obezity

  Může se zdát velice jednoduché rozpoznat pacienta s nadváhou či obezitou. Může se nám to jevit jako něco, co přece zvládne každý, a to na první zběžný pohled v tramvaji. Lékaři se však v diagnostice neopírají jen o faktor vzhledový, ale zajímají se o dobu vzniku obezity, její vývoj a předchozí snahy o redukci hmotnosti; neméně je zajímá i rodina pacienta a přidružená další onemocnění.

 • Syndrom polycystických ovarií (PCOS)

  Syndrom polycystických ovarií (PCOS) je nejčastější hormonální poruchou u žen. Klinický obraz je různorodý. První obtíže se obvykle objevují již během puberty, i když u většiny žen se typické příznaky rozvinou až později. Důležitá je včasná diagnostika a léčba, aby se předešlo pozdním následkům. PCOS je často příčinou neplodnosti.

Doporučené zdroje

 • Hysterektomie

  Co je hysterektomie a při kterých onemocněních se k ní přistupuje? Jak se odstranění dělohy provádí a s čím je třeba počítat těsně po operaci? Jaké změny v životě ženy přináší tento operační výkon? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se vztahují k danému tématu, naleznete v uvedených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj
 • Cystokéla

  Co je cystokéla, jak se projevuje, proč vzniká a lze jí předejít? Koho nejčastěji postihuje toto onemocnění a ke kterým zdravotním komplikacím může vést? Na základě kterých vyšetření určí lékař uvedenou diagnózu a jakým způsobem probíhá léčba? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, naleznete v těchto zdrojích.

  Přejít na externí zdroj