Zhoubné nádory kostí

Zdroje věnované projevům, a léčbě , včetně Ewingova a osteosarkomu. Jaké rozlišujeme typy kostních , co jsou a proč vznikají? Jaká je šance na vyléčení při zasažení kosti zhoubným nádorem? Odpovědi na tyto otázky je možné nalézt v uvedených příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory kostí

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

 • Pěší turistika

  Chůze je přirozenou formou pohybu bez ohledu na věk, zdravotní stav a kondici. Je ideální startovací a bezpečnou pohybovou aktivitou. Chůze v přírodě – turistika, je doprovázena i širokou škálou poznávacích činností v prostředí lesů, polí, luk, skal ale i setkáváním s národní historií, lidovou tradicí, sloužící jako prostředek k rozšíření vědomostí. Chůze se stává vhodnou kompenzací nepříznivých faktorů dnešní civilizace.

 • Kosti (kostra)

  Lidská kostra není jen pevná konstrukce, jedná se o nesmírně aktivní systém. V kostře dospělého člověka neustále dochází k tvorbě i k odbourávání kostní tkáně. Rychlost tvorby i odbourávání kostí jsou téměř shodné, proto hmotnost kostní tkáně zůstává prakticky konstantní. Proces přestavby kostí je velmi důležitý například při hojení zlomenin.

 • Dárcovství kostní dřeně

  Dárcovství kostní dřeně je dobrovolný čin. Své rozhodnutí stát se dárcem a být zařazen v registru dárců kostní dřeně můžete kdykoli bez udání důvodu odvolat.

 • Fakultní nemocnice Plzeň

  Fakultní nemocnice Plzeň zajišťuje pro oblast Plzeňského kraje nemocným základní, specializovanou i takzvaně superspecializovanou medicínskou péči ve všech oblastech, s výjimkou popáleninové medicíny, transplantací kostní dřeně u dětí, nejsložitějších transplantací orgánů a operací srdce u dětí.

Doporučené zdroje