Poruchy růstu

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě poruch růstu, včetně Turnerova , a . Dozvíte se například, jaké faktory mají vliv na růst, kde se tvoří růstové a proč jsme vyšší, než naši předci.

Pokračujte na původní zdroj

Poruchy růstu

Více v kategorii Metabolismus, hormony obecně

Články na NZIP

 • Jak úspěšně začít a bez problémů dlouhodobě kojit

  Kojení je nesmírně prospěšné jak pro kojené dítě, tak pro kojící matku, pro rodinu i společnost. Podrobněji se přínosům kojení věnuje samostatný článek. Ale aby se podařilo kojení úspěšně začít, a aby v něm mohla matka bez problémů pokračovat tak dlouho, jak doporučují Světová zdravotnická organizace i Ministerstvo zdravotnictví České republiky a především tak dlouho, jak to bude vyhovovat jejímu dítěti, je potřeba dodržet několik důležitých zásad.

 • Malnutrice u dětí

  Odhaduje se, že na světě trpí okolo 100 miliónů dětí mladších 5 let malnutricí (podvýživou). V rozvojovém světě jde o primární malnutrice způsobené nedostatkem výživy. V rozvinutých zemích pak jde zejména o sekundární malnutrice u ledvinových, kardiopulmonálních (srdečně-plicních), jaterních a nádorových onemocnění.

 • Alergie na plísně: léčba

  Nejdůležitějším opatřením je co nejvíce se vyhnout kontaktu s alergenem. Ke zmírnění akutních příznaků jsou k dispozici protialergické a protizánětlivé léky. Kauzální léčba prostřednictvím specifické alergenové imunoterapie (SAIT) je v případě alergie na plísně možná pouze u některých konkrétních typů plísní.

 • Prebiotika

  Jako prebiotikum se označuje lidským střevem nestravitelná a nevstřebatelná složka potravin, která podporuje růst nebo aktivitu střevní bakteriální flóry.

Doporučené zdroje