Zdroje věnované mechanismu vzniku, projevům, rozsahu, stupňům a léčbě popálenin. Získáte znalosti potřebné pro správné poskytnutí první pomoci při popálení a dozvíte se, jaké možnosti má současná medicína při léčbě následků poškození kůže teplem.
Více v kategorii Úrazy, otravy a popáleniny
Články na NZIP
-
Popálky o. p. s.
Organizace Popálky, která vznikla v roce 2013, primárně pomáhá lidem po úraze popálením. Pomáhá lidem po popáleninovém úraze vrátit se zpět do aktivního života. Komunikuje a pracujeme také s jejich blízkými. Preventivními programy usiluje o snížení četnosti a závažnosti popáleninového zranění. Symbolem organizace je bájný pták fénix – znovu vstal z popela, unese velká břemena a jeho slzy léčí.
-
Prevence popálenin
Popáleniny jsou jedním z nejhorších úrazů, které mohou člověka postihnout. Průměrně je 1 % obyvatelstva ročně léčeno pro popáleniny, přičemž 97 % popálených je léčeno ambulantně, 3 % hospitalizováno. 40 % popálenin připadá na dětské úrazy. Co dělat, aby se minimalizovalo riziko popálení zejména v domácnosti?
-
Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN)
Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) poskytuje na úrovni fakultní nemocnice kvalitní komplexní a bezpečnou odbornou zdravotnickou péči o dospělé pacienty, založenou na nejmodernějších léčebných metodách a postupech ve všech oborech s výjimkou kardiochirurgie, porodnictví a léčby popálenin. Nezabývá se rovněž ani dětským lékařstvím.
-
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV)
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) je vysoce specializovaným zdravotnickým zařízením poskytujícím zdravotní péči v téměř celém rozsahu medicínského spektra.
Doporučené zdroje
-
Sebepoškozování
Zdroje věnované záměrnému poškozování v dětství, adolescenci a dospělosti. Dozvíte se například, z jakého důvodu dochází u jedinců k sebepoškozování nebo jak pomoci člověku, který trpí uvedeným typem sebeagrese.
-
První pomoc
Co je první pomoc, jaké jsou její zásady a kde je možné se s nimi seznámit? Kdy je člověk ze zákona povinen poskytnout první pomoc? Jak postupovat při volání záchranné zdravotnické služby? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, najdete v uvedených zdrojích.
-
Otravy
Zdroje věnované akutním, chronickým, úmyslným či neúmyslným otravám a škodlivému záření. Najdete informace, které vám pomohou se lépe orientovat ve škodlivých látkách a jedech, se kterými se člověk setkává v běžném životě. K dispozici jsou i instrukce, které se týkají postupu při podezření, že došlo k otravě.