Obezita

Zdroje věnované a u dětí a dospělých, zdravotním rizikům, ke kterým vede obezita, , řešení obezity, zdravé výživě a obezity.

Pokračujte na původní zdroj

Obezita

Více v kategorii Obezita

Články na NZIP

 • Obezita v České republice

  Zajímá vás, jak jsme na tom s hmotností my Češi? Poslední data, která máme k dispozici, pochází z roku 2013 a byla vypracována firmou STEM/MARK v rámci projektu „Žij zdravě“. Z celkového počtu 2065 osob, které představovaly reprezentativní vzorek české populace, mělo 35 % dospělých nadváhu a 23 % trpělo obezitou.

 • Jak je definována obezita?

  Obezita patří k onemocněním, u kterých je dietní léčba nejvýznamnější. Nejde o pouhé uplatnění diety v redukci hmotnosti, ale i o dietní ovlivnění prognózy obézních. Optimální je dosažení redukce hmotnosti, to je však u části nemocných neúspěšné.

 • Obesity news: Zpravodajský portál pro prevenci a léčbu obezity

  Obezita spolu s nadváhou jsou nejrozšířenějšími onemocněními na celém světě. Bohužel většina takzvaně zaručených postupů hubnutí je vysloveně nepravdivých. Portál obesity-news.cz vznikl ve spolupráci s předními odborníky. Umožní vám rychle se zorientovat v problematice obezitologie, v přístupu k obéznímu pacientovi a pomůže vám nalézt některé cesty k hubnutí.

 • Obezita a spánek

  Vztah mezi nadváhou, obezitou a spánkem je zřejmý. Občas to funguje jako začarovaný kruh. Nedostatek spánku a/nebo nepravidelný spánek vede ke zvýšenému energetickému příjmu v průběhu dne především z důvodu prevence únavy a usínání. Následně dochází k vzestupu hmotnosti a k dalšímu zhoršování kvality spánku.