Zhoubné nádory štítné žlázy

Zdroje věnované , příznakům, a léčbě zhoubných a . Naleznete také informace, které se týkají úlohy štítné žlázy a , které produkuje.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory štítné žlázy

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

  • Jod

    Jod je jedním ze stopových prvků. Je součástí tyroxinu – hormonu štítné žlázy, který má zásadní význam pro správné fungování metabolismu. Na jodu jsou závislé všechny orgánové systémy v lidském těle, zvláště pak nervový systém. Jod je rovněž důležitý pro udržování tělesné teploty, a také pro dělení a růst buněk. Nedostatek jodu se může projevit zvětšením štítné žlázy: tento abnormální stav se označuje jako struma.

Doporučené zdroje

  • Časný záchyt tyreopatií v těhotenství

    Hormony štítné žlázy mají nezastupitelný význam pro úspěšné otěhotnění, pro vývoj plodu i pozdější psychosomatický vývoj dítěte. Neléčená onemocnění v těhotenství mohou mít negativní dopady jak na průběh těhotenství, tak na vývoj dítěte. Myšlenkou programu je časné odhalení onemocnění štítné žlázy u těhotných žen, a to změřením hladiny hormonů štítné žlázy a protilátek v krvi, nejpozději do ukončeného 13. gestačního týdne těhotenství. V případě zjištění rizikových hodnot, bude těhotná žena odeslána k došetření na endokrinologii a následně zváženo zahájení léčby.

    Přejít na externí zdroj