HIV/AIDS

Zdroje věnované , způsobu nákazy, příznakům, , a léčbě , včetně klinicky rozvinutého stadia – .

Pokračujte na původní zdroj

HIV/AIDS

Více v kategorii HIV

Články na NZIP

 • Výživa HIV pozitivních osob

  HIV

  Výživa ovlivňuje kvalitu života člověka s HIV infekcí. Špatná strava může urychlit rozvoj onemocnění. HIV infekce a její léčba ovlivňuje organismus HIV+ pacienta a jeho zdravotní stav. Vliv se netýká pouze imunitních funkcí, ale také celkové energetické potřeby a potřeby živin, vitaminů a minerálních látek.

 • Epidemiologická surveillance HIV infekce

  HIV

  Systematický sběr a analýza epidemiologických dat o výskytu a šíření infekce HIV v populaci, prováděný na základě zákonného zmocnění Národní referenční laboratoří pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu je podkladem pro plánování provádění a monitorování účinnosti preventivních aktivit v oblasti HIV/AIDS.

 • HIV centra

  HIV

  HIV centra jsou vysoce specializovaná pracoviště, poskytující komplexní zdravotní služby HIV pozitivním osobám.

Doporučené zdroje

 • Národní program boje proti AIDS

  HIV

  Stránky Národního programu boje proti AIDS v ČR jsou určeny všem, kteří se zajímají o problematiku HIV/AIDS (pracovníci ve zdravotnictví, školství, politici, žurnalisté, zástupci neziskových organizací, HIV pozitivní, široká veřejnost a další). Najdete zde informace o aktualitách z domova i ze světa, připravovaných akcích a zajímavosti s důrazem na prevenci.

  Přejít na externí zdroj
 • Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

  HIV

  Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP) vznikla koncem roku 1989 jako pomoc a podpora HIV pozitivním lidem. Provozuje sociálně-azylové centrum Dům světla, kde nabízí bezplatné anonymní testování na HIV a azylové a ubytovací služby pro HIV+ osoby. Organizace realizuje AIDS poradny, bezplatné anonymní testování na protilátky HIV v Praze, Ostravě, Olomouci, Teplicích a mobilní poradně v sanitním voze a také nonstop telefonní poradenskou linku pro oblast prevence HIV/AIDS a další podpůrné a preventivní aktivity. Zabývá se také právní pomocí v případech diskriminace HIV pozitivních osob a snižováním společenského stigmatu, který s sebou HIV infekce může přinášet.

  Přejít na externí zdroj