Cushingův syndrom

Zdroje věnované příčinám, projevům, a léčbě . Z příspěvků se dozvíte, jakou funkci mají v těle , zejména a jak souvisí zvýšená hladina tohoto hormonu s Cushingovým syndromem.

Pokračujte na původní zdroj

Cushingův syndrom

Více v kategorii Metabolismus, hormony obecně

Články na NZIP

  • Raynaudův syndrom (Raynaudův fenomén)

    Zúžení krevních cév ve stresu nebo v chladu je přirozenou ochrannou reakcí těla. Při Raynaudově fenoménu však na tyto podněty reagují periferní krevní cévy (cévy prstů na rukou či nohou, kolena, špička nosu, uši, jazyk nebo bradavky) příliš intenzivně. To vede k náhlému, obvykle bolestivému, zúžení tepen.

  • Premenstruační syndrom (PMS)

    Mnoho žen se každý měsíc ve dnech před menstruací potýká s premenstruačním syndromem (PMS). Typickými příznaky jsou bolesti v podbřišku, bolest hlavy, pocit napětí v prsou, výkyvy nálad, plačtivost apod. [1] U některých žen jsou příznaky tak závažné, že své obvyklé každodenní činnosti mohou vykonávat jen v omezené míře. Existují však různá opatření nebo i léky, které mohou postiženým ženám pomoci dostat jejich potíže pod kontrolu.

  • Syndrom polycystických ovarií (PCOS)

    Syndrom polycystických ovarií (PCOS) je nejčastější hormonální poruchou u žen. Klinický obraz je různorodý. První obtíže se obvykle objevují již během puberty, i když u většiny žen se typické příznaky rozvinou až později. Důležitá je včasná diagnostika a léčba, aby se předešlo pozdním následkům. PCOS je často příčinou neplodnosti.

Doporučené zdroje