Bederní páteř

Zdroje věnované stavbě a funkci , příčinám a projevům bolesti bederní páteře, , vhodné léčbě, a správnému držení těla.

Pokračujte na původní zdroj

Bederní páteř

Více v kategorii Kosti, klouby, svaly, šlachy

Články na NZIP

 • Prevence bolestí zad

  Během života se setká s bolestmi zad většina lidí. Tomu je možné předcházet vyhýbáním se dlouhodobému jednostrannému přetěžování páteře jako je sezení bez pravidelné relaxace a kompenzačního cvičení.

 • Netolismus: závislost na tzv. virtuálních drogách

  Bez internetu se dnes už prakticky nikdo neobejde. Využíváme ho k práci, ke studiu, ke komunikaci s přáteli, k nakupování, k zábavě, k zahnání nudy, zkrátka ke všemu. Internet velmi rychle, spolehlivě a prakticky bez námahy uspokojuje řadu našich lidských potřeb, a proto se také stal tak důležitou součástí našich každodenních životů. Do některých životů se bohužel začlenil tak výrazně, že nemožnost jeho používání vyvolává u člověka abstinenční příznaky. V takovém případě hovoříme o netolismu.

Doporučené zdroje

 • Amputace

  Jak žijí lidé po amputaci a jakým způsobem se udržují v kondici? Kdy se začíná po amputaci s rehabilitací? Co umožňují moderní protézy a lze se po amputaci končetiny věnovat aktivně sportu? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, je možné nalézt v doporučených zdrojích.

  Přejít na externí zdroj
 • Dna

  Zdroje věnované příčině, prevenci, příznakům, diagnostice a léčbě dny (podagra, pakostnice). Dozvíte se, proč si dna získala přezdívku nemoc králů a koho nejčastěji postihuje v dnešní době, které klouby a orgány bývají nejvíce postiženy a jak by mělo vypadat složení jídelníčku při onemocnění dnou.

  Přejít na externí zdroj
 • Artritida

  Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě infekční a neinfekční artritidy. Pozornost je věnována zejména revmatoidní artritidě, která patří mezi nejčastější typy artritid. Dozvíte se také, že artritida se netýká pouze dospělých, ale může se objevit i u dětí, kdy hovoříme o tzv. juvenilní idiopatické artritidě.

  Přejít na externí zdroj