Revma Liga Česká republika, z.s. (RLČR)
Autor: Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR
Hlavním cílem spolku RLČR je zlepšování životních podmínek osob trpících revmatickým onemocněním, včetně zajištění dostupnosti efektivní léčby a zvyšování povědomí o revmatických nemocech. Sdružování členů, jejich rodinných příslušníků, za účelem vzájemně prospěšných aktivit (rekondiční pobyty, cvičení, atd.), navazování spolupráce s odborníky z oboru zdravotnictví, sociálních služeb a pacientských organizací v ČR i v zahraničí, vydávání tištěných a elektronických publikací, správa webových stránek spolku.
RLČR najdete v regionech, na sociálních sítích, v novinách, na internetu. Vše, co dělá, má jeden cíl – zlepšit život lidí s revmatickým onemocněním. Je tu již od roku 1991 a dosáhla mnoha úspěchů.
Pomohla díky projektu Revma výzva předat informace o efektivní léčbě a díky píli mnoha lidí prosadila přístup k drahé biologické léčbě pacientům v dřívějším stadiu revmatoidní artritidy. Pomáhá připravit a prosadit strategické změny v oblasti léčby revmatických nemocí, aby byli pacienti léčeni včas a efektivně, aby znali svá práva a povinnosti, aby spolupracovali na vlastní léčbě.
Související odkazy